Home Televisons Akai AKLT40DAN07SM 40 inch LED Full HD TV
Asus TUF FX705DT: Extended Gaming Durability | Munafe ki Deal
Back to products
Bosch WOE654W0IN 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
Akai
Akai AKLT40DAN07SM 40 inch LED Full HD TV
Warranty & spec
  • Curved : no
  • Warranty : 1 year
  • Hdmi ports : 3
  • Touch controls : no
Display
  • Refresh Rate : 60 hz
  • Screen Resolution : 4k, 3840 x 2160 pixels
  • Screen Type : Led
Features
  • Size diagonal : 50 inch
  • Usb supports : Audio, video, image
Fast Delivery
Chances are there wasn't there wasn't a process.
Best Quality
It's content strategy gone awry right from the start.
Add to wishlist
Category: Televisons Tags: 4k, Akai, TV Under 40000
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Additional information
Brand
Akai
Hdmi ports
3
Refresh Rate
60 Hz
Screen Resolution
4k, 3840 x 2160 pixels
Screen Type
Led
Size diagonal
40 inch
Usb supports
Audio, video, image
Colour
Black
Upscaling
Yes
Audio
10 W, DTS Codec
Smart TV Features
Display Mirroring, MHL, SmartShare, SmartView, WiFi Direct, Android, Future Ready
Connectivity /Ports
3, HDMI Ports
Frequency Requirement
50 – 60 Hz
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Akai AKLT40DAN07SM 40 inch LED Full HD TV” Cancel reply
Review now to get coupon!
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-20%
Quick view
Add to wishlist
VU 55UT 55 inch LED 4K TV
Televisons
Add to cart
-10%
Quick view
VU 65PM 65 inch LED 4K TV
Televisons
Add to cart
-5%
Sony KD-65X85J (65 inch) Ultra HD (4K) Smart LED TV
-10%
VU 55PM 55 inch LED 4K TV
-6%
Haier C11 55 Inch OLED Google TV
-4%
Sony XR-65X90L 65-inch Ultra-HD LED TV
-15%
Haier 65 Inch OLED Android Smart LED TV
-8%
VU LED40D6575 40 inch LED Full HD TV
Registered Office Address
Office no-109, First Floor, Iris Tech Tower,
Sector 48, Gurugram, Haryana-122018
Useful Links
  • About us
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • Disclaimer
  • Affiliate Policy
munafekideal.com is a one-stop destination
Facebook Instagram Pinterest
Munafekideal | Copyright © 2024
  • Menu
  • Categories
  • About us
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • Disclaimer
  • Affiliate Policy
  • Home
  • Shop
  • Watches
  • Latest News
  • Mobiles
  • Contact us
Start typing to see products you are looking for.
Rated 5 out of 5
0%
4
Rated 4 out of 5
0%
3
Rated 3 out of 5
0%
2
Rated 2 out of 5
0%
1
Rated 1 out of 5
0%