Home Televisons Akai AKLT55U-DT55V 55 inch LED 4K TV
Apple MacBook Pro 16 M1 Pro: Professional Powerhouse | Munafe ki Deal
Back to products
Asus VivoBook 14 X412FA-EK361T Ultrabook
Akai
Akai AKLT55U-DT55V 55 inch LED 4K TV
Warranty & spec
  • Curved : no
  • Warranty : 1 year
  • Hdmi ports : 3
  • Touch controls : no
Display
  • Refresh Rate : 60 hz
  • Screen Resolution : 4k, 3840 x 2160 pixels
  • Screen Type : Led
Features
  • Size diagonal : 55 inch
  • Usb supports : Audio, video, image
Fast Delivery
Chances are there wasn't there wasn't a process.
Best Quality
It's content strategy gone awry right from the start.
Add to wishlist
Category: Televisons Tags: 4k, Akai, under 50000T
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Additional information
Brand
Akai
Hdmi ports
3
Refresh Rate
60 Hz
Screen Resolution
4k, 3840 x 2160 pixels
Screen Type
Led
Size diagonal
55 inch
Usb supports
Audio, video, image
Colour
Black
Upscaling
Yes
Audio
10 W, DTS Codec
Smart TV Features
Connectivity /Ports
3, HDMI Ports
Frequency Requirement
50 – 60 Hz
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Akai AKLT55U-DT55V 55 inch LED 4K TV” Cancel reply
Review now to get coupon!
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-5%
Quick view
Add to wishlist
Sony KD-65X85J (65 inch) Ultra HD (4K) Smart LED TV
Televisons
Add to cart
-6%
Quick view
Haier C11 55 Inch OLED Google TV
Televisons
Add to cart
Sale
Haier LE70A6500HQGA 70 Inch 4K Bezel Less Google Android TV – Smart AI Plus
-6%
OnePlus TV 55 Q1 Pro 55 inch QLED 4K TV
-11%
Vu 50PM Vu 126 cm (50 Inches) Premium 4K Series Smart Android LED TV
Sale
Sony Bravia KD-55X74K Sony Bravia 139 cm (55 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV
-20%
OnePlus Monitor E 24
-8%
Haier LE58K7700HQGA 58 Inch 4K Bezel Less Google Android TV – Smart AI Plus
Registered Office Address
Office no-109, First Floor, Iris Tech Tower,
Sector 48, Gurugram, Haryana-122018
Useful Links
  • About us
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • Disclaimer
  • Affiliate Policy
munafekideal.com is a one-stop destination
Facebook Instagram Pinterest
Munafekideal | Copyright © 2024
  • Menu
  • Categories
  • About us
  • Privacy Policy
  • Terms of Use
  • Disclaimer
  • Affiliate Policy
  • Home
  • Shop
  • Watches
  • Latest News
  • Mobiles
  • Contact us
Start typing to see products you are looking for.
Rated 5 out of 5
0%
4
Rated 4 out of 5
0%
3
Rated 3 out of 5
0%
2
Rated 2 out of 5
0%
1
Rated 1 out of 5
0%